O Zielonej

Grupa-Zielona-wejscie-2013Jeśli zapytasz kogoś jaka jest Zielona? To zapewne odpowie używając jednego z trzech słów: głośna, radosna, rozśpiewana. Jeśli nie wierzysz, zrób doświadczenie. Cechą charakterystyczną naszej grupy jest duch radości salwatoriańskiej.
Dlaczego salwatoriańskiej? Ponieważ grupę ZIELONĄ prowadzą zakonnicy Salwatorianie.
Podczas drogi grupa muzyczna nadaje tempa w marszu i sprawia, że idzie się w podskokach. Są jednak momenty kiedy zwalniamy, aby pochylić się nad Ewangelią. Codziennie staramy się mieć „strefę ciszy” gdzie można zebrać myśli i porozmawiać z Bogiem. Kontakt ze Stwórcą umożliwiają także modlitwy: różaniec i koronka, a także poranne godzinki oraz codzienna Eucharystia.
Grupa ZIELONA jest grupą akademicką stąd tematy konferencji i prelekcji podczas drogi dotyczą studiów, podejmowania życiowych decyzji, relacji damsko – męskich, pracy i zadań stawianych narzeczonym i młodym małżeństwom. Zawsze znajdzie się też blok tematyczny dotyczący powołań kapłańskich i zakonnych. Jest tam też okazja do poznania salwatoriańskich apostolatów: Wolontariatu Misyjnego Salwator, Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej i Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań.