Zielona 2019 – dzień 9.

„Zielona wstajemy” usłyszeliśmy dziś kilka minut po piątej. Teraz jest 23:20. Zielony dzień trwa już więc 18 godzin. 18 godzin wypełnionych radością, uśmiechem, śpiewem, modlitwą i wędrówką. 18 godzin pełnych słońca i przyjemnego wiatru. 18 godzin zmagań ze sobą – z własną słabością, z niemocą i bólem. 18 godzin cieszenia się towarzystwem maszerujących obok pielgrzymów, którzy w dużej części jeszcze tydzień temu byli obcymi nam ludźmi, a dzisiaj są braćmi i siostrami. 18 godzin pełnych wzruszeń. Pierwsze łezki zakręciły mi się w oku podczas Mszy Świętej w Garnku, którą muzycznie oprawiał Zielony muzyk. Ich śpiew poruszał i wprawiał w zachwyt. Brakuje słów, by go opisać, dlatego odsyłam do dokumentujących go filmików, które pojawiły się na naszym Zielonym fanpage’u (nagrania znajdziecie na youtubie o TUTAJ). Kolejny łzy popłynęły pod koniec Mszy, gdy jeden z pielgrzymów z grupy wojskowej przygotował naszej Zielonej siostrze niespodziankę i poprosił ją o rękę. W odpowiedzi usłyszał oczekiwane „tak”. Wzruszeń nie zabrakło także  na ostatnim Apelu w Jaskrowie, podczas którego ks. Adrian oddał przewodnictwo nad Zielonymi ks. Kamilowi.

Dzisiejszy dzień, jak każdy, był pełen wartościowych treści. Dzisiaj podczas naszej wędrówki mieliśmy okazję wysłuchać konferencji ks. Kamila Leszczyńskiego, opiekuna duszpasterstwa Student +, który przybliżył nam postać bł. Piotra Jerzego Frassatiego i jego motto „żyć a nie wegetować”. Opowiadał, co ono znaczy w praktyce i zachęcał, by stało się ono i naszą dewizą. Podczas ostatniego etapu do Zielonych mikrofonów podeszli członkowie Studenta, którzy podzieli się swoim świadectwem bycia częścią owego duszpasterstwa i opowiedzieli o jego działalności, zachęcając jednocześnie do dołączenia do tej wyjątkowej wspólnoty.

Te 18 h, złożyły się na piękny, dobry dzień, aż żal go kończyć. Idziemy jednak spać, by zebrać siły na kolejny, już ostatni dzień w Zielonej! Mam dziwne przeczucie, a wręcz jestem pewna, że też będzie dobry! Jutro pobudka o 03:50.

Konferencja ks. Kamila:

Zdjęcia z przedostatniego dnia wspólnego pielgrzymowania do obejrzenia TUTAJ.