Dzień czwarty WAPM 2017

Dzień czwarty rozpoczął się – ku wielkiemu rozradowaniu zielonych pielgrzymów – późno, obudzono nas o 6:10. Msza Święta rozpoczęła się o 8 w miejscowości, w której spaliśmy, oprawa muzyczna grupy szarej doprowadziła rozemocjonowanych już pielgrzymów do łez wzruszenia i zachwytu i wszystko zapowiadało się bardzo pięknie.

Słońce grzało, niebo niezmiennie niebieskie, na obiad doszliśmy o 13 (no luksus normalnie) i poszliśmy dalej. Drogą krętą, piaszczystą, prowadzącą przez pola kukurydzy i lasy, a wiatr wiał. I droga była piaszczysta. No właśnie. Zatem główną atrakcją pielgrzymki stało się sprawdzanie wszelakich sposobów na wydłubywanie sobie kurzu z nosa, uszu oraz butów, a także spomiędzy palców oraz spod paznokci. Nieprzyjemnie! Ale cóż pielgrzymi mogą zrobić, idą dalej.

Jednak na pielgrzymów szczęście, czas upływał dość szybko, gdyż mieliśmy okazję wysłuchać konferencji księdza Ambrożego Skorupy SDS o przygotowaniu do życia w małżeństwie, o samym małżeństwie i wielu kwestiach jego dotyczących. Temat ciągnął się długo, pytań było wiele. Została także omówiona sprawa spowiedzi – zieloni pielgrzymi zostali zapewnieni, że spowiednik też człowiek i nie gryzie. W związku z ogólnie panującym zmęczeniem, diakon Żenia miał flow (wszystko zostało uwiecznione na filmie) i przez mikrofon podtrzymywał zielonych na duchu. Śpiewaliśmy, modliliśmy się, szliśmy, cierpieliśmy i znowu śpiewaliśmy. Wysłuchaliśmy też świadectwa siostry Eweliny Bonalskiej SDS o jej powołaniu do życia zakonnego, siostra zapewniła nas też, że warto Panu Bogu zaufać, i słusznie!

Dzień czwarty należy zaliczyć do szczęśliwych, gdyż doszliśmy na postój po godzinie 18! A jutro wstajemy o 5.40, luuuuksus! Pozdrawiamy czytelników ze szlaku i zapraszamy do obserwowania naszej strony i facebook’a.

Konferencji ks. Ambrożego Skorupy SDS można odsłuchać poniżej:

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ FILM