WAPM 2018 – dzień 7.

Siódmy dzień wspólnego pielgrzymowania rozpoczęliśmy już chwilę po 5 rano. Zielonym ludziom niestraszny był deszcz, który od samego wyjścia z namiotu witał nas swoim chłodem, i tak szybkim marszem, przy śpiewie Godzinek, dotarliśmy na Eucharystię do Sulejowa. Deszcz nie odstępował nas aż do godziny 10, kiedy wreszcie zza chmur wyszło słońce.

W czasie trasy wysłuchaliśmy komentarza ks. Mateusza do dzisiejszej Ewangelii, a po chwili ciszy na indywidualne przemyślenie Słowa, swoją konferencję o Spowiedzi Świętej kontynuował ks. Dariusz Nowak SDS. Wreszcie dotarliśmy na postój w miejscowości Podlubień. Mimo wszechobecnej wilgoci, uśmiech nie schodził z twarzy naszym dzielnym Pielgrzymom, wszak ani z cukru nie jesteśmy, ani alergii na wodę nie mamy, czyż nie? Siły do wędrowania dodała nam informacja, że w Lubieniu czekają na nas z obiadem, dlatego nie zastanawiając się wiele, ruszyliśmy w dalszą drogę.

Modlitwą różańcową zajęliśmy się w trakcie następnego etapu. Tym razem polecaliśmy Panu naszych dobrodziejów, gospodarzy i wszystkie ich intencje. Dzień mijał nam bardzo szybko przy modlitwie, śpiewie i budowaniu wspólnoty z tymi, którzy kroczyli wokół nas. Nadszedł wreszcie etap, na którym konferencję o Miłości do Słowa Bożego wygłosił ks. Maciej Dalibor SDS. Z niezwykłą pasją podzielił się tym, czym dla niego jest Dobra Nowina, i czym może stać się dla nas jeśli tylko otworzymy na Nią swoje serca. Następnie wysłuchaliśmy świadectwa Marty Olszewskiej oraz kl. Marka Sumary SDS o tym, jak oni modlą się Słowem Bożym. Myśl o ostatnim etapie motywowała nas, aby wykrzesać z siebie resztki siły i z iście Zieloną radością wkroczyć do Woli Przerębskiej, gdzie już z daleka wyczekiwali nas mieszkańcy.

Po rozłożeniu namiotów na wymarzonym ściernisku, spotkaliśmy się na Apelu. Ks. Darek przeprowadził nas przez Modlitwę Przebaczenia. Po odśpiewaniu Apelu tradycyjnie wysłuchaliśmy bajki o tym, że Bóg pragnie nas, takich, jakimi jesteśmy w rzeczywistości, bez udawania, masek czy prób zasłużenia na Jego Miłość.

Rozpoczęliśmy dzień deszczem i zakończyliśmy go również deszczem, a w tym wszystkim towarzyszyła nam modlitwa, aby jutrzejszy dzień był równie piękny, Boży i tylko może ciut bardziej słoneczny.

Dzięki Ci, Boże, za ten dzień! Jesteś wielki!

 

Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ, a film TUTAJ.

Konferencja ks. Macieja Dalibora SDS: