WAPM 2018 – dzień 2.

Dzień drugi pielgrzymowania w Grupie Zielonej nie należy do najtrudniejszych, a i zawiera kilka przyjemnych akcentów. Tak też było i dzisiaj, 6go sierpnia 2018, wstaliśmy o godzinie 5.00 (drugi stopień trudności w skali od 1 do 3) by z modlitwą i śpiewem na ustach przejść w dwóch etapach na Mszę Świętą w Sanktuarium w Niepokalanowie. Pielgrzymi wszystkich grup rozłożyli się pod ołtarzem w cieniu drzew. Grupa Zielona wchodziła jako druga, zaraz po „Brązach”, dzięki czemu mieliśmy najlepsze miejsca! Do Mszy Św. pozostała nam godzina, można się było zatem w spokoju pomodlić we wspaniałej bazylice, rozbudzić się do końca i odpocząć po jakże obfitym i wspaniałym śniadaniu (serwowano naleśniczki oraz hot-dogi z cebulką, najlepsze śniadanie na pielgrzymce).

Mszę odprawiał biskup Marek Solarczyk, można spokojnie uznać, że lubiany przez wszystkich. Dodatkowo, po Mszy Świętej zieloni mieli ponad godzinę odpoczynku, byliśmy zatem idealnie wypoczęci przed drogą.

W dalszą trasę wybraliśmy się słuchając konferencji p. Dominiki Figurskiej, aktorki, która swoim życiem poświadcza o tym, jak można żyć w zgodzie z Bogiem pracując i żyjąc w środowisku, które bywa wobec wiary katolickiej nietolerancyjne. Zjedliśmy słynny (i słusznie!) obiad u Sióstr Niepokalanek i ruszyliśmy w dalszą trasę.

Przedostatni etap, tzw. „Maryja Power”, składał się z Koronki do Miłosierdzia Bożego, odmówiliśmy też różaniec. Na ostatnim etapie głównie śpiewaliśmy i poświęcaliśmy czas dla siostry i brata. Dzień drugi można spokojnie uznać za zakończony i iść spać, bo dzień trzeci zaczynamy o 4.30!

Poniżej zamieszczamy dzisiejszą konferencję:

 

Zdjęcia z dnia można obejrzeć TUTAJ.

Zielona służba prasowa pozdrawia, cieszy nas, że zaglądacie tu i mamy z kim dzielić się tym ogromem zielonej radości i dobra, które się tu dzieją. 🙂