ŚWIADECTWO O Ś.P. HELENCE KMIEĆ

teresa-kmieć-helena-kmiećNa pielgrzymim szlaku odwiedzi nas rodzona siostra zmarłej tragicznie ś.p. Helenki Kmieć- wolontariuszki salwatoriańskiego Wolontariatu Misyjnego Salvator.

 

L99ktkqTURBXy85YmZhYjAzYWQwMzFhZmZhZjc5Nzg0OGYzNjlhZTQwYS5qcGVnkpUDAMyAzQgAzQSAkwXNAxTNAbw

 

Teresa Kmieć siostra ś.p. Helenki będzie Gościem ZIELONEJ.Opowie nam o swojej rodzonej siostrze, która została zamordowana w Boliwii podczas misji, którą pełniła w ochronce dla ubogich dzieci.

902538_20WW_IMG_9331_83

Teresa Kmieć ukończyła Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II. Pracuje jako organistka. Jest także członkinią Ruchu Światło- Życie, czyli Oazy.

 

 

 

Kilka słów o jej zmarłej siostrze ś.p. Helence Kmieć.

Ś.p. Helena Kmieć urodziła się 9 lutego 1991 w Krakowie. Po ukończeniu szkoły średniej Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu i stypendium Leweston School w Sherborne w Wielkiej Brytanii rozpoczeła studia z inżynierii chemicznej w języku angielskim na Politechnice Śląskiej.

Działała w duszpasterstwie akademickim w Gliwicach. Udzielała się również w Akademickim Chórze Politechniki Śląskiej.

Rozeznała powołanie misyjne, dlatego od 2012 r. była wolontariuszką w ramach Wolontariatu Misyjnego „Salvator” w Trzebini. Organizowała półkolonie dla dzieci przy parafiach księży salwatorianów w na Węgrzech oraz w rumuńskiej Timișoarze. W roku 2013 uczestniczyła w misji w Zambii, pracując z dziećmi i młodzieżą w ośrodku Salvation Home w Lusace i w centrum młodzieżowym Kulanga Bana Farm w Chamulimbie.

Przez wiele lat bardzo aktywnie angażowała się w działalność przy rodzinnej parafii. Miała szczególny dar śpiewu i gry na gitarze, dlatego często posługiwała w ten sposób innym ludziom, taże podczas pieszych pielgrzymek. Uczestniczyła także w Światowych Dniach Młodzieży 2016 w Krakowie jako koordynatorka.

Była wzorową uczennicą chętnie poznającą świat i uczącą się języków.

8 stycznia 2017 r. wyjechała wraz z Anitą Szuwald jako wolontariuszka misyjna do Boliwii, gdzie planowała do czerwca pomagać siostrom służebniczkom dębickim w prowadzonej przez nie ochronce dla dzieci w Cochabambie. Zginęła w nocy z 24 na 25 stycznia 2017 w wyniku ugodzenia nożem w czasie napadu na ochronkę w Cochabamba.

Jej pogrzeb odbył się 19 lutego 2017 r. w rodzinnym Libiążu.

Zobacz więcej:

krótki film dokumentalny „Misjonarka”.

Reportaż „Iskra Helenki:.