Spotkanie popielgrzymkowe za nami

Wyprasowane koszule, eleganckie marynarki, uczesane włosy, usta podkreślone szminką i zapach perfum przy każdym przywitaniu. Czy to Ci sami ludzie, którzy w barwach zielonej, pielgrzymowali w sierpniu na Jasną Górę? Czy to Ci, którzy w luźnych t-shirtach, z zaspanymi twarzami, ledwo otwartymi z rana oczami przez 10 dni maszerowali ramię w ramię wołając do siebie siostro i bracie? Tak, to właśnie oni! Ci sami zieloni, z tą samą radością, energią, szerokim uśmiechem (a nawet wieloma uśmiechami!), z tym samym pragnieniem bliskości Boga i wspólnoty! W końcu obiecaliśmy być zielonymi przez cały rok, czyż nie?

I tak dbając o zieloność naszego serca i ducha spotkaliśmy się popielgrzymkowo 1. października w Kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. Wystartowaliśmy o 16:30 (no dobra, może 40) Eucharystią, której przewodniczył nikt inny jak nasz przewodnik ks. Adrian Żądło SDS, Słowo wygłosił do nas ks. Kamil Leszczyński SDS, a to wszystko najpiękniej jak zawsze oprawiał muzycznie nasz zielony muzyk! Po tak wspaniałym początku, wspominając z łezką wzruszenia wspólne zdjęcia na Jasnej Górze, pouśmiechaliśmy się chwilę do obiektywu przed kościołem. Stamtąd zeszliśmy do dolnego kościoła, gdzie czekały napoje, ciastka, krótkie podsumowanie popielgrzymkowej ankiety, dużo śmiechu, no i w końcu można było zobaczyć stęsknione siostry i braci!

Swoja obecnością niestety nie mogli nas zaszczycić nasi klerycy i diakon Żenia. Jednak prawie jakby byli z nami! Specjalnie na nasze spotkanie przygotowali filmik, w którym, a co tu dużo mówić, sami zobaczcie TUTAJ :D. Diakonie Żenia, kleryku Dominiku i Marku baaardzo dziękujemy! Wynagrodziliście nam częściowo swoją nieobecność (ale tylko częściowo, brakowało nam was!).

Wszystkim zielonym dziękujemy za przybycie i już z niecierpliwością czekamy na kolejne okazje spotkań w zielonym gronie!

Kilka zdjęć ze spotkania tutaj ;).