Relacja ze szlaku – dzień 8

Dzień 8 (12 sierpnia)

Przerąb – Stęszów (38 km).

8

Relacja

Po przywracającym siły noclegu w Woli Przerębskiej, Zieloni z nowymi siłami ruszyli w drogę. Jasna Góra przecież coraz bliżej. Przed nami kolejny długi odcinek drogi, dzień pełen modlitwy, wyzwań i wrażeń.

Pierwszym naszym przystankiem była Msza Święta w Rzejowicach, gdzie przywitał nas Arcybiskup Wacław Depo.  Skierował do nas słowa „Wasza droga ku Jasnej Górze, ku Maryi, to dla Was kolejne źródło spełnienia waszego powołania i misji.” Msza w Rzejowicach była dla Zielonych wyjątkowa, także dlatego że do Zielonej należała oprawa Mszy Świętej.  Nasz Muzyk jak zawsze żywiołowy i radosny dał z siebie wszystko i efekt był naprawdę wspaniały. Na zakończenie Mszy, Ksiądz Paweł, przewodnik naszej Grupy, przekazał Księdzu Arcybiskupowi Zieloną koszulkę, zachęcając tym samym do pielgrzymowania oraz modlitwy za pielgrzymów.

Podczas drogi Siostry Służebniczki Śląskie opowiedziały nam o swoim zgromadzeniu oraz o tym czym zajmują się na co dzień, jak znalazły drogę do powołania.

Pielgrzymujący z nami Salwatorianie – Ks. Kamil Leszczyński oraz Ks. Daniel Jamroży przedstawili kolejną inicjatywę Salwatorianów – Wolontariat Misyjny Salwator. Opowiedzieli o potrzebie misji świętych, potrzebie głoszenia Chrystusa w wielu regionach świata. Wolontariat Misyjny Salwator to inicjatywa skierowana głownie do młodych ludzi. Po odbyciu rocznego kursu, wolontariusze wyruszają w różne strony świata aby przybliżać innym naukę Chrystusa. Ośrodki WMS znajdują się w 6 miastach Polski, w tym m.in. Warszawie, Wrocławiu, Elblągu i Lublinie.
Więcej o idei Wolontariatu Misyjnego – www.wms.sds.pl.

Upał dawał się we znaki nie tylko Zielonym. Niezbyt często się zdarza żeby podczas drogi, dwie Grupy pielgrzymkowe rozmawiały ze sobą. Nam się udało. Ucięliśmy sobie pogawędkę z braćmi i siostrami z Grupy Biało-Czerwonej. Była fala i granat, a na koniec Biało-Czerwoni postanowili zaatakować nasz znaczek. Ostatecznie odebrali nam Zielone skrzydło, ale dzięki czujności i doskonałej kondycji naszych porządkowych, po chwili skrzydło wróciło na przód Zielonej.

Naszym gościem w cyklu konferencji „Misja Zbawiciela jest moją pasją”, była Beata Bodzioch która opowiedziała o swojej drodze do Boga, o swoim powołaniu (jest świecką osobą konsekrowaną), a także o pasji pisania ikon. Przekazała nam wiele cennych informacji na temat modlitwy ikoną, umacniania wiary, ciszy potrzebnej do budowy relacji z Bogiem.

Ósmego dnia pielgrzymki, na trasie WAPM znajduje się wyjątkowe sanktuarium w Gildiach, które mieliśmy okazję odwiedzić.

Upał nie odpuszczał przez cały dzień, nawet podczas wędrówek w lesie. Podczas tegorocznej pielgrzymki dużą pomocą są mieszkańcy którzy polewają pielgrzymów wodą. Ten, wydawałoby się mały gest, bardzo często w temperaturze ponad trzydziestostopniowej, jest to duża pomoc dla nas pielgrzymów.

Apel przygotowany przez nasze Siostry Służebniczki Śląskie, był mimo, pod hasłem „Maryja jako wzór kobiety”, wbrew pozorom nie był skierowany tylko do kobiet.

Na koniec dnia błogosławieństwa prymicyjnego udzielił wszystkim pielgrzymom Ks. Adrian Żądło, który pochwalił się nam że to już 81 dzień jego kapłaństwa. Polecamy Ks. Adriana modlitwie i życzymy kolejnych jubileuszy:)

Zobaczcie relację z dnia ósmego 🙂

Konferencja

Konferencja p.Beaty Bodzioch „Moją pasją jest pisanie ikon”

Zdjęcia

Zielona_2015_Dzien8_001 Zielona_2015_Dzien8_002 Zielona_2015_Dzien8_003 Zielona_2015_Dzien8_004 Zielona_2015_Dzien8_005 Zielona_2015_Dzien8_006 Zielona_2015_Dzien8_007 Zielona_2015_Dzien8_009 Zielona_2015_Dzien8_010 Zielona_2015_Dzien8_011 Zielona_2015_Dzien8_012Więcej zdjęć w galerii>>