Relacja ze szlaku – dzień 7

Dzień 7 (11 sierpnia)

Strzelce – Przerąb (39 km).

7

Relacja

Pobudka o 4.20, cóż to dla Zielonych;) Świat się budzi, a my już w drodze. Może niewyspani, ale szczęśliwi, że noc była spokojna i mogliśmy wypocząć oraz że możemy wspólnie pielgrzymować do domu naszej Najukochańszej Matki.

Poranna Msza odbyła się w przepięknym kościele w Sulejowie. Celebrował ją abp Jedrzejewski, który zwrócił się do pielgrzymów z następującym przesłaniem „Nie bójcie się przyjąć Ewangelii, nie lękajcie się Nią żyć”. „Bądźcie silni, bo Pan, twój Bóg jest z tobą” – dodał Arcybiskup.

Dziś swoją obecnością Grupę wzmocnili znani wszystkim Księża Salwatorianie. Ksiądz Maciej Szeszko oraz Ksiądz Łukasz Anioł opowiedzieli o idei Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.
Wszyscy zainteresowani inicjatywą RMS, znaleźć mogą informacje na jej temat na www.rms.sds.pl.

O tym, że Zieloni świetnie śpiewają wie cała WAPM, ale o tym że potrafią też rapować wie mało kto.
Dzisiejszy gość Zielonej, Ksiądz Kuba Bartczak, najbardziej znany raper wśród księży i najbardziej znany ksiądz wśród raperów, opowiedział nam o swojej drodze i poszukiwaniu Boga.Ksiądz Kuba w bardzo obrazowy sposób, ilustrując wieloma przykładami z własnego życia, ukazał nam swoją największą Pasję – Pana Boga oraz pokazał swoją nieszablonową drogę do swojej kolejnej pasji – kapłaństwa.

Zapraszamy do wysłuchania całej konferencji Ks. Kuby Bartczaka, która znajduje się poniżej.

Dzięki Księdzu Kubie, Zieloni mieli także okazję poczuć się jak na koncercie gwiazdy i razem z gwiazdą rapować.
Dzięki temu możemy powiedzieć, że jeden z etapów, przeszliśmy śpiewająco. Było to tym bardziej ważne, że dziś znów pogoda nas nie rozpieszczała, a słońce nie odpuszczało i towarzyszyło nam przez cały dzień.

Wykończeni po przebyciu długiego etapu, ale szczęśliwi, że jesteśmy coraz bliżej naszej Najdroższej Matki, na nocleg dotarliśmy bardzo późno.

Pielgrzymów duchowych prosimy o wspieranie nas modlitwą, jesteśmy coraz bliżej celu, ale warunki pogodowe sprawiają, że bywają momenty gdy jest naprawdę ciężko. Dletego Wasza modlitwa jest teraz nam bardzo potrzebna.

Zobaczcie wideorelację z dnia 🙂

Konferencja

Konferencja ks. Jakuba Bartczaka: „Moją pasją jest rap”

Zdjęcia

Zielona 2015_Dzień 7_003 Zielona 2015_Dzień 7_017 Zielona 2015_Dzień 7_019 Zielona 2015_Dzień 7_021 Zielona 2015_Dzień 7_027 Zielona 2015_Dzień 7_031 Zielona 2015_Dzień 7_034

 

Więcej zdjęć w galerii>>