Relacja ze szlaku – dzień 6

Dzień 6 (10 sierpnia)

Brzustów – Strzelce (30 km).

6

Relacja

Dzisiaj wyspani Zieloni na Mszę Świętą mieli zaledwie kilka kroków. Msza Świętą z oprawą liturgiczną Grupy Białej odbyła się bowiem w Kościele w Brzustowie.
Podczas kazania usłyszeliśmy m.in. że warto mieć odwagę otworzyć list od Boga i słuchać tego co Bóg chce nam przekazać. Także czas pielgrzymowania może być swoistym listem, gdyż wtedy Bóg w sposób szczególny zwraca się do nas.

Po Mszy Świętej wyruszyliśmy w drogę, pokonując kolejne etapy trasy zaplanowane na dzisiejszy dzień. W czasie drogi spotkało nas kilka niespodzianek związanych z trasą, które zaskoczyły nawet Księdza Przewodnika. Zgodnie z planem, czy nie, z każdym krokiem jesteśmy bliżej Tronu Naszej Matki.  I tylko to się liczy dla pielgrzymów, którzy dziś w ogromnym słońcu i z kilogramami kurzu na sobie wytrwale podążali naprzód. Na szczęście, zawsze gdy Zielonym pielgrzymom kończy się woda, na horyzoncie pojawia się Zielony samochód Grupy z chłodną wodą, która pomaga co niektórym pielgrzymom dotrzeć do kolejnego postoju.
Dzisiejszego dnia Ks. Wojciech Woźniak SDS, podczas konferencji wytłumaczył nam sens słów Misja Zbawiciela jest moją Pasją. Słowa te są hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki Grupy Zielonej. Wszyscy zaproszeni w tym roku goście Zielonej, opowiadają o znaczeniu tych słów w ich życiu oraz o swoich wyjątkowych pasjach. Ks. Wojciech zwrócił uwagę na to co jest Misją Zbawiciela. Jest nią przede wszystkim przywrócenie harmonii w relacji między człowiekiem a Bogiem. To dzięki Chrystusowi nie jesteśmy już sługami ale możemy być przyjaciółmi Boga. W jaki więc sposób Misja Zbawiciela może być naszą pasją. Chodzi o to żeby nasze uczynki, nawet te najmniejsze były konsekwencją czynów Chrystusa, czyli były dobre i pomagały drugiemu człowiekowi. Nie chodzi w tym przypadku o rzeczy wielkie, ale żeby czynić dobrze także w drobiazgach, takich jak np. przygotowanie komuś szklanki herbaty. Ks. Wojtek na przykładzie swojego życia dodał, że wszystko to co robimy powinniśmy robić z pasją i oddaniem, tak aby można wykorzystać nasze pasje na chwałę Pana, a wtedy na pewno przyniesie to ogromne owoce.

W dniu dzisiejszym, podczas ostatniego etapu miała miejsce inauguracja przygotowanego przez Grupę Integracyjną autorskiego programu „Szukam żony, szukam męża”. Po emocjonującym pojedynku trzech braci, jeden z nich został wybrany przez siostrę biorącą udział w zabawie. Grupa Integracyjna zapowiada kolejne odcinki zielonego pielgrzymkowego Show randkowego. Wszystkich poszukujących drugiej połówki serdecznie zapraszamy do udziału. Dzień zakończyliśmy apelem podczas którego salwatorianie oraz siostry zakonne towarzyszące nam podczas pielgrzymki odnowili śluby zakonne – śluby ubóstwa, czystości oraz posłuszeństwa.
My wszyscy pielgrzymi Grupy Zielonej w sposób szczególny jesteśmy wdzięczni za osoby konsekrowane związane z Zieloną, za wszystkich księży i braci z salwatoriańskiej rodziny oraz siostry zakonne towarzyszące naszej Grupie każdego roku pielgrzymowania.

Zobacz film z szóstego dnia pielgrzymki.

Konferencja

Konferencja ks. Wojtka Woźniaka: „Misja Zbawiciela jest moją pasją”

Część

Część 2:

Zdjęcia

Zielona 2015_Dzień 6_000 Zielona 2015_Dzień 6_001 Zielona 2015_Dzień 6_002 Zielona 2015_Dzień 6_003 Zielona 2015_Dzień 6_004 Zielona 2015_Dzień 6_005 Zielona 2015_Dzień 6_006 Zielona 2015_Dzień 6_007 Zielona 2015_Dzień 6_008 Zielona 2015_Dzień 6_009 Zielona 2015_Dzień 6_010 Zielona 2015_Dzień 6_011 Zielona 2015_Dzień 6_012 Zielona 2015_Dzień 6_013

 

Więcej zdjęć w naszej galerii>>