Relacja ze szlaku – dzień 4

Dzień 4 (8 sierpnia)

Stara Rawa – Księża Wola (28 km).

4

Relacja

Pobudka o 4? O 5? Oj nie, dzisiaj słowa 'zielona wstajemy’ wybrzmiały z ust porządkowych dopiero o godzinie 5.45! Takie mieliśmy dzisiaj szczęście uczestniczyć w Mszy Świętej o 7.00 zaledwie 5 minut piechotką od naszego noclegu, więc zadowoleni i w miarę wyspani ruszyliśmy w dalszą drogę!

Przez pierwsze dwa etapy towarzyszył nam gość – Andrzej Wronka. Ci co byli lekko zaspani szybko się obudzili, kiedy gość został przedstawiony jako świadek Jehowy. Jego wypowiedź podburzyła nasz zielony tłum, o czym świadczyły kolejka chętnych do włączenia się w dyskusję i dość głośne szepty wśród braci i sióstr. Gdy prawda wyszła na jaw i brat Andrzej okazał się chrześcijaninem rozległ się głośny śmiech wkręconych pielgrzymów. Przez te dwa etapy dowiedzieliśmy się jak świadkowie Jehowi przygotowują się do rozmowy, jak z nimi rozmawiać, jak to jest z popularną w dzisiejszych czasach magią i wróżbami, a także poruszyliśmy temat wywoływania duchów.

Brat nie był naszym jedynym gościem w ten piękny, upalny dzień – przybyło nam kilku nowych pątników! Choć nowi to niewłaściwe określenie, patrząc na ich kilkuletnie doświadczenie w najbardziej rozśpiewanej i roztańczonej grupie (czyt. Zielonej). Tak czy siak, zieloniutcy na weekend tworzą jeszcze dłuższego węża! Jesteśmy więc głośniejsi, wzbogaciliśmy się o kilka uśmiechów, no i jak to mówią im nas więcej tym lepiej! 😀

W dobrych wiadomościach z dzisiejszego dnia nie możemy zapomnieć o możliwości napatrzenia się na piękne pola,
łąki i lasy oraz zjedzenia pysznego obiadku, chociaż to już dzień jak co dzień! Mnóstwo tańca, stopni Celcjusza, potu, wypitej wody, trochę bólu a przy tym olbrzymia radość i satysfakcja z podjętej dalszej walki z przeciwnościami i niedogodnościami.

Dzień zakończyliśmy apelem w Podkonicach. Tradycyjnie możecie śledzić nasze kroki na zdjęciach i filmikach.

Prosimy pamiętajcie o nas w swoich modlitwach, bo bąbli coraz więcej! Sami również zapewniamy o wspominaniu was w naszych modlitwach.

Zobaczcie relację video ze szlaku: https://www.youtube.com/watch?v=-_6zUXb97Kg

PS. Specjalne pozdrowienia dla Oli – siostry naszego brata Roberta ze służby muzycznej 🙂

Film z czwartego dnia już do obejrzenia tutaj 🙂

Konferencja

Konferencja Andrzeja Wronki cz.1

Konferencja Andrzeja Wronki cz.2

Pytania

Zdjęcia

Zielona 2015_Dzień 4_283 Zielona 2015_Dzień 4_249 Zielona 2015_Dzień 4_222 Zielona 2015_Dzień 4_069
Zielona 2015_Dzień 4_060 Zielona 2015_Dzień 4_018 Zielona 2015_Dzień 4_048 Zielona 2015_Dzień 4_058

 

Pełna galeria zdjęć z dnia dzisiejszego tutaj