PRAWIE KSIĘŻA, czyli o zielonych klerykach słów kilka :-)

PRAWIE KSIĘŻA 🙂

Jeszcze nie księża, ale przecież bez nich nie wyobrażamy sobie naszej ZIELONEJ. Prezentujemy tych, którzy uczą się w Seminarium Salwatorianów w Bagnie k. Wrocławia, aby przyjąć święcenia kapłańskie i zostać salwatoriańskimi kapłanami. Poczytaj więcejhttp://wsd.salwatorianie.eu

 

Diakon Eugeniusz Żukowski SDS
kleryk Żenia
Po prostu „Żenia”. Za dużo nie trzeba go przedstawiać, bo i tak wszyscy go znają. Jego ojczyzną jest Białoruś, a do Polski przyjechał, aby podjąć formację w seminarium salwatorianów w Bagnie. W maju tego roku przyjął święcenia diakonatu i już za rok będzie pełnoprawnym księdzem.
Śpiew i taniec to jego pasja. Zieloni, co roku się o tym przekonują!

 

Kleryk Marek Sawicki SDS

Zielona2014_dzien_3_140Urodzony i wychowany w Warszawie. Tu studiował socjologię i pracował. Zwiedził również kawał świata, ale poczuł, że serce wzywa go do małej, aczkolwiek urokliwej wsi Bagno.
8 września złoży śluby wieczyste: ubóstwa, czystości, posłuszeństwa i salwatoriańskiego apostolstwa.
Ciężko dobrze opisać kl. Marka, najlepiej poznać go osobiście!

 

Kleryk Dominik Truchan SDS

wersja 1 - zielona (3) img,gcsi,B17B8ED680752B563D50A41F9A2D7F09F1E7F093,mpid,7,maxwidth,1366,maxheight,662
Kleryk III roku naszego Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów w Bagnie. Człowiek o wielu talentach i nieprzeciętnej inteligencji. Miłośnik liturgii przedsoborowej. Jego wielką pasją jest gra na organach, no i od tych wakacji pielgrzymowanie z naszą grupą 🙂 Witamy na pokładzie!