Porządek musi być!

Czyli słów kilka o Zielonych porządasach 🙂


_IGP5300 copyKażda grupa pielgrzymkowa posiada swoją służbę porządkową, czyli pielgrzymów szczególnie odpowiedzialnych za prawidłową organizację i bezpieczeństwo pątników na szlaku. To właśnie Ci śmiałkowie idą po LEWEJ stronie kabelka, pilnując, żeby grupa nie rozciągała się na kilka kilometrów 😉 Kierują ruchem na drodze, niestrudzenie poszukują Zielonych braci do niesienia tub i wstają najwcześniej, aby obudzić pogrążone w głębokim śnie pole 🙂 Ponadto cechują się nieskazitelnym charakterem i niekończącymi się pokładami cierpliwości 🙂

Zielona2014_dzien_5_062Nie ulega wątpliwości, że bez służby porządkowej, tak licznej Zielonej grupie, byłoby trudno bezpiecznie pielgrzymować do tronu Jasnogórskiej Królowej. Od kilku lat funkcję szefa Zielonych porządkowych pełni z niesłabnącym zapałem Magda Turkot. Dzięki jej zaangażowaniu Zieloni porządkowi stanowią zgrany zespół, gotowy stawić czoła wszelkim pielgrzymkowym trudom.


Myślałeś/myślałaś o zaangażowaniu się w Zieloną służbę porządkową? Jeśli czujesz, że chciałbyś/chciałabyś w trakcie pielgrzymki robić coś więcej to serdecznie zapraszamy! Nie jesteś pewny/pewna czy dasz radę? Przyjdź 31 lipca o godzinie 20:00 do Kościoła na ul.Olimpijskiej 82/84 na Wieczór Nikodemowy – Wieczór Skupienia dla Służb. Będzie to doskonała okazja do wspólnej modlitwy i rozmowy z ludźmi, którzy działają w służbach. Do zobaczenia!