OSTATNIA ODSŁONA

Prezentujemy ostatnich gości, którzy będą na Zielonej i chcą podzielić się swoim świadectwem wiary.
Nie zabraknie także świadectwa małżonków, którzy bardzo konkretnie zaprosili Pana Boga do swojego życia. Opowiedzą jak to wpływa na ich rodziny. Będzie się działo 😉

gn200830-dzikiGrzegorz Wacław ps. „Dziki”. Jak sam o sobie mówi:
„były anarchista i antyklerykał”, jeden z bohaterów książki Marcina Jakimowicza „Radykalni”, związany ze światem muzyki rockowej. Prowadzi również Internetowy sklep z prawdopodobnie najlepszymi koszulkami chrześcijańskimi mocneramię.com

Tutaj możecie przeczytać wywiad z Dzikim, o jego niełatwej ale owocnej drodze do Boga http://lublin.republika.pl/dziki/dziki.html

user_249582_c7b8a9_hugeAndrzeja Sobczyk, od 8 lat szef największej internetowej księgarni religijnej gloria24.pl. Pan Andrzej od 2012 roku pod szyldem Gloria24.pl wydaje książki – jak sam mówi „treści zmieniające życie”. Od kilka lat zajmuje się również produkcją filmów w ramach działalności „Stowarzyszenia Rafael”. Jak można przeczytać na jego stronie internetowej, pan Andrzej marzy o:

– „O Niebie. Bezdyskusyjnie. Żyć wiecznie u boku Króla Królów. Wraz z wszystkimi bliskimi osobami! Do nieba idziemy grupą. Daj Boże.”

– „O rozpalaniu serc. …do tego by ludzie chcieli walczyć o lepsze życie. O miłość i wolność. Chcę tworzyć takie treści (książki, filmy), które dają do myślenia i motywują do zmiany na lepsze.”

– „O edukacji. By mówić jak się rozwijać. By uświadamiać jak każda chwila naszego życia jest ważna. By budować wspaniałe przedsięwzięcia, biznesy, które służą ludziom. I wreszcie: by zachęcać ludzi do odpowiedzenia sobie na pytanie „po co tak naprawdę żyję na tym świecie?”.

– „O wspaniałej rodzinie Chcę ją stworzyć z najpiękniejszą Kobietą na świecie. Do tego gromadka dzieci i towarzyszenie im w ich historii życia.”

DSC_8683_fmtS. Julia Dubowska ze Zgromadzenia Eucharystek, będąca świadkiem najsłynniejszego cudu eucharystycznego, do jakiego doszło w dziejach polskiego katolicyzmu, 12 października 2008 roku w kościele pod wezwaniem świętego Antoniego Padewskiego w Sokółce. Obecnie przebywa w klasztorze w Pruszkowie.
O cudzie w Sokółce: https://www.youtube.com/watch?v=f22IVblomL8

12.08.2007 KRAKOW , ANNA BALCHAN , SIOSTRA ZAKONNA , FOT. GRAZYNA MAKARA / AGENCJA GAZETA WYSOKIE OBCASY

S. Anna Bałchan, ze zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, zaangażowana działaczka społeczna. Siostar Anna po szkole średniej wstąpiła do zakonu oraz ukończyła studia teologiczne na katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracowała m.in. jako katechetka oraz w katowickim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”. Od 1999 roku zajmuje się pomocą osobom uwikłanym w prostytucję. W 2001 została jednym z założycieli i prezesem Stowarzyszenia im. Marii Niepokalanej na Rzecz Pomocy Dziewczętom i Kobietom w Katowicach, od 2010 działającego pod nazwą Stowarzyszenie „Po MOC dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej”, którego celem jest pomoc kobietom i ich dzieciom zagrożonym lub dotkniętych przemocą seksualną, fizyczną i psychiczną, ofiarom handlu kobietami, ofiarom przymuszonej prostytucji oraz ich rodzinom. Za swoją działalność uhonorowana w 2008 r. nagrodą Totus oraz Nagrodą im. księdza Józefa Tischnera.