Nasze hasło: „POSTAW NA MATKĘ!”


14138852_1249589551740529_2257061254214489506_o
Postaw na Matkę!

 Kochani ZIELONI!

“Synu, oto Matka Twoja” (por.  19, 27) – to hasło 37. Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej. Idziemy za wskazaniem Pana Jezusa, który w momencie agonii powierza swojemu umiłowanemu uczniowi najcenniejszy Skarb- Maryję. Dlatego chcemy potwierdzić ten akt spod krzyża Pana i wziąć Maryję do siebie jako swoją Matkę. Więcej! “Postawić na Matkę!”, czyli zaufać Jej, uczynić Ją towarzyszką życia i swoich wyborów.

Wybieramy Maryję jako patronkę naszych decyzji, naszego życia i chcemy zachęcić wszystkich: „Postaw na Matkę!”, bo Ona dba o swoje dzieci.

Przede wszystkim chcemy poznać Tę, która od wieków króluje z Jasnej Góry. Chcemy prześledzić nie tylko historię cudownej IKONY, ale ŚLADY WIARY, które zostawiły na Niej umiłowane dzieci. Wreszcie chcemy dokonać ŚWIADOMEGO wyboru Maryi jako naszej Matki, zostawić swój pocałunek na Jej obliczu. Wiąże się to z nawiązaniem osobistej RELACJI z Nią. Spróbujemy! Wierzę, że się uda!

  Salwatoriańska grupa ZIELONA, która od 1984 roku pielgrzymuje z Warszawy na Jasną Górę i w tym roku chce czynić to z radością, entuzjazmem i zapałem ewangelicznym. Chcemy pielgrzymować z Maryją i do Jej tronu. Po salwatoriańsku przeżywając fragment Ewangelii wg. św. Jana, który mówi o pięknym geście miłości Ukrzyżowanego Zbawiciela świata.

Autentycznym świadkiem hasła: “Postaw na Matkę” jest dla nas Założyciel Salwatorianów Sługa Boży O. Franciszek Maria od Krzyża Jordan. On u Niej szukał rady i zawsze stawiał na Nią, zwłaszcza w chwilach trudnych doświadczał, że jest “ostatnią deską ratunku”. Poznając przykład Jego życia będzie nas prowadził do Matki.

Zapraszam Was do wspólnej wędrówki po drogach wiary, które nie kończą się na Jasnej Górze, ale tam nabierają rozpędu.

Nie pękaj! “Postaw na Matkę!”.

Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku!
ks. Adrian Żądło SDS
Przewodnik