KOLEJNI GOŚCIE: IWONA I MACIEJ JABŁOŃSCY

Swoją obecnością zaszczycą nas także małżonkowie:

IWONA I MACIEJ JABŁOŃSCY

ONA I ON, czyli o narzeczeństwie i małżeństwie

12033222_10206961537344115_6111222743224745134_n

z projektu Tak Na Serio

Małżonkowie od dwóch lat. Rodzice rocznej Amelki i Tobiaszka, który lada dzień pojawi się na świecie 😉

Od kilku lat kształtują swoją duchowość we wspólnocie neokatechumenalnej. Współorganizatorzy tygodnia modlitw za powołanych do małżeństwa „Tak na serio” w parafii NMP Matki Zbawiciela w Warszawie.
Od kwietnia autorzy bloga  „Powołani do świętości”.

Poszukiwali siebie przez dłuższy czas więc pewnie rozumieją singli.
Podzielą się swoim doświadczeniem przeżywania wiary w małżeństwie.

Co to jest Tak Na Serio?

LOGO2016_kolor-na-białym-tleZrodziło się z potrzeby chwili w Duszpasterstwie Akademickim przy parafii Salwatorianów p.w. NMP Matki Zbawiciela w Warszawie.  Grupa studentów siedząc przy grillu w tygodniu modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego zagadnęła swych duszpasterzy: „a dlaczego nie ma takiego tygodnia modlitw dla sakramentu małżeństwa, skoro mówi się, że to też powołanie?!”. Odpowiedź była krótka i brzemienna w skutki: „to zróbmy!”. Tak powstało Tak na Serio!

W TnS chodzi o promowanie małżeństwa jako powołania, które daje Bóg i które się rozeznaje jako życiową drogę do nieba. Chcemy tak na serio podejść do tematu narzeczeństwa i małżeństwa.

Tydzień TnS proponujemy co roku od Wigilii Zesłania Ducha Świętego do Niedzieli Trójcy Świętej. W tym czasie organizujemy w parafii konferencje na temat narzeczeństwa, małżeństwa, relacji między kobietą, a mężczyzną oraz modlitwy.

Efektem I TnS przeżywanego w roku 2014 jest inicjatywa Dnia Tak na Serio, czyli ostatniej soboty miesiąca, kiedy w modlitwach pamiętamy szczególnie o powołanych do małżeństwa.

Projekt z roku na rok rozszerza się. W edycji 2017 uczestniczyły miasta: Warszawa, Bielsko- Biała, Oborniki Śląskie, Kraków.

Zobacz więcej: https://www.facebook.com/taknaserio