Kilka słów o Zielonej

Grupa Zielona WAPM

Grupa która w 2014 roku obchodziła jublieusz 30 lecia z WAPM (Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitarna).

Grupa Zielona znana z ogromnej radości i żywiołowości, z tańców na postojach i głośnych śpiewów na każdym, nawet najbardziej męczącym odcinku drogi.

http://www.youtube.com/watch?v=MoubDMKwHZg

Zielona jest także jedną z najbardziej licznych grup WAPM – w kilku ostatnich latach każdego roku z Zieloną wyruszyło ponad 300 pielgrzymów.

Zielona_2013_Dzien03_92

Księża Salwatorianie prowadzący Grupę Zieloną wkładają bardzo dużo pracy w to żeby dobrze przygotować coroczną pielgrzymkę. Każdego roku Grupie Zielonej towarzyszy kilku księży, którzy wspierają pielgrzymów pomocą duchową, pokrzepieniem i radą. Salwatorianie to międzynarodowa wspólnota zakonna założona przez O. Franciszka Marię od Krzyza Jordana, żyjaca według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

Od lat salwatorianie prowadzą grupy w czterech polskich pielgrzymkach zdążających do Częstochowy: z Warszawy – Grupa Zielona (WAPM), Wrocławia, Elbląga i Bielska-Białej. Polscy salwatorianie prowadzą również piesze pielgrzymki poza Polską: z Chicago do Merrillville w USA; z Great Meadows do Doylestown w USA; z Brasławia do Budsławia na Białorusi; z Węgier przez Słowację do krakowskich Łagiewnik.

Więcej informacji: http://www.salwatorianie.pl/o-nas

Stało się już tradycją, że kontakt z uczestnikami pielgrzymki nie kończy się po dotarciu do celu. Po pielgrzymce są organizowane regularne spotkania formacyjne dla uczestników i nowych osób, chętnych do udziału w kolejnej pielgrzymce. W parafii na Olimpijskiej w Warszawie http://warszawa.sds.pl/ w ciągu roku organizowane są dni skupienia czy spotkania świąteczne.