KEEP CALM AND POSTAW NA MATKĘ!!!

wersja 1 - zielona (3)KEEP CALM AND POSTAW NA MATKĘ

To tekst, który w tym roku postanowiliśmy umieścić na naszych koszulkach. Dosłownie znaczy: Zachowaj spokój i postaw na Matkę. Dlaczego?
Bo w życiu doświadczamy różnych sytuacji, tych dobrych, radosnych, ale i trudnych. Szczególnie w chwilach próby chcemy zachować spokój i POSTAWIĆ NA MATKĘ! To przesłanie jakie będzie nam towarzyszyć podczas pielgrzymowania na Jasną Górę. To sam Jezus Chrystus wskazał nam Maryję jako Matkę, a Ona jak każda matka opiekuje się swoimi dziećmi. Nie możemy w to wątpić! 

Dziś hasło Keep Calm jest bardzo popularne i rozpoznawalne, dlatego chcemy iść z duchem czasu i zaproponować młodym ludziom ten ciekawy pomysł z mocnym przesłaniem maryjnym i pielgrzymkowym.

Źródło tego motywu pochodzi dokładnie z hasła Keep Calm and Carry On – jest to brytyjski plakat propagandowy z okresu II wojny światowej opracowany w 1939 roku na zlecenie rządu Wielkiej Brytanii w celu podtrzymania morale narodu brytyjskiego w czasie wojny.

Plakat przedstawiał zapisane białymi literami słowa Keep Calm and Carry On („zachowaj spokój i rób swoje”) oraz białą koronę – symbolizującą, że są one przesłaniem króla Jerzego VI – umieszczone na czerwonym tle.

Dziś są różne nowe „przeróbki” tego hasła np. Keep Calm and Relax, Keep Calm and Dance, Keep Calm and Love Life, Keep Calm and Love Sport.

Często właśnie z takim hasłem możemy spotkać kogoś na ulicy, w szkole itp.

 

Mamy nadzieję, że każdy ZIELONY PIELGRZYM z dumą będzie nosił tę koszulkę, a przede wszystkim w każdej sytuacji zachowa spokój i POSTAWI NA MATKĘ 🙂

Cena: 25 zł
UWAGA! 20 zł dla ZIELONYCH

IMG_5727

Do nabycia przy zapisach i w trakcie pielgrzymki przy naszym ZIELONYM BUSIE