GOŚCIE ZIELONEJ: S. ILONA SAMUELA, ALBERTYNKA

50dm913477228BYĆ DOBRYM JAK CHLEB!

To temat kolejnej konferencji, którą wygłosi do ZIELONYCH s. Ilona Samuela Wal, należąca do Zgromadzenia Sióstr Trzeciego Zakonu Regularnego św. Franciszka z Asyżu Posługujących Ubogim, czyli albertynek.

Poprzez swoją codzienność i skromne zakonne życie doskonale wie, co znaczą słowa św. Brata Alberta:
Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.albert3

Od grudnia 2016 do grudnia 2017 przeżywamy Rok św. Brata Alberta, dlatego to obliguje nas jeszcze mocniej do działalności na rzecz ubogich i wykluczonych.

S. Ilona Samuela jest od 15 lat w Zgromadzeniu Sióstr Albertynek. 10 lat pracowała z ludźmi na różnych przestrzeniach bezdomności i ubóstwa, jako siostra środowiskowa z rodzinami ubogimi, bezdomnymi, w Domu Matki i Dziecka, z kobietami bezdomnymi i ich dziećmi. Ponadto przez 3 lata pomagała w duszpasterstwie więziennym, 2 lata posługiwała w fundacji dla bezdomnych. Zakładała i prowadziła jadłodajnię dla bezdomnych, ubogich i potrzebujących wraz z warsztatami popołudniowymi i gabinetami.

Ukończyła prawo i przygotowuje się do poradnictwa prawnego bezdomnym i potrzebującym, którzy przeważnie w tej przestrzeni są zdani sami na siebie i nie mogą liczyć na profesjonalną pomoc prawną.

 

Zakon Sióstr Albertynek, do którego należy s. Ilona Samuela został założony przez św. Adama Chmielowskiego w 1891 roku w Krakowie. Współzałożycielką i pierwszą przełożoną generalną była  bł. siostra Bernardyna Jabłońska. Ich charyzmatem jest służba Chrystusowi w bliźnich, zwłaszcza najbiedniejszych i najbardziej opuszczonych poprzez świadczenie im wielorakiej posługi miłosierdzia chrześcijańskiego.

Przeczytaj czym zajmują się Siostry Albertynki: www.albertynki.pl

Zobacz także ciekawy artykuł z s. Iloną Samuelą: https://m.deon.pl/religia/wstajemy-z-kanapy/art,6,zupa-nigdy-nie-wystarczy-reportaz.html

Fundacja, gdzie posługiwała siostra: http://popierwszeczlowiek.pl/