GOŚCIE 2 DNIA

Zielona-2015_Spotkanie-opĹ‚atkowe_001Drugiego dnia wysłuchamy w drodze konferencji ks. Krzysztofa Porosło, kapłana z archidiecezji krakowskiej. Od 2015 r. ks. Krzysztof jest doktorantem teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie. Pomysłodawca i współorganizator dzieł takich jak rekolekcje liturgiczne „Mysterium fascinans”, które odbywają się od 2008 r. Współpracuje z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym oraz portalem liturgia.pl, portalem profeto.pl i benedeo.pl. Prowadzi również autorską stronę internetową baptysterium.pl. – jego największą pasją jest teologia liturgii. Przez głoszone słowo ks. Krzysztof Porosło pragnie pomóc w „zanurzeniu” się w tajemnicy własnego chrztu i rozpoczęciu świadomego życia nim.

Ponadto Ks. Krzysztof publikował m.in. w Tygodniku Katolickim „Niedziela”, w miesięcznikach „List”, „Biblia krok po kroku”, „Msza Święta” oraz „Żywe Słowo”. Autor kilkunastu książek m.in. : „Miłosierni jak Ojciec. Pozwól się przemienić Bożemu miłosierdziu”, „Liturgia Jezusa Chrystusa. O uwielbieniu Boga i uświęceniu człowieka”, „Chrystus zmartwychwstanie w tobie. Przygotowanie do Paschy”, „Jestem z wami przez wszystkie dni… Kompendium liturgiczne w pytaniach i odpowiedziach.”

Zobacz i posłuchaj: https://www.youtube.com/watch?v=UUNZ5-CKkvk
https://www.youtube.com/watch?v=mCnxGqd7R7s

 

o.remigiuszGrafik Zielonej w tym roku jest mocno napięty, bowiem również drugiego dnia pielgrzymowania odwiedzi nas ojciec Remigiusz Recław, Jezuita. Ojciec Remigiusz do zakonu jezuitów wstąpił w 1996 r., a w 2006 r., przyjął święcenia kapłańskie. Ukończył studia filozoficzne w Krakowie i teologiczne w Warszawie. Od 2000 r. tworzył Szkołę kontaktu z Bogiem. Pracuje przy dziełach takich jak Odnowa w Duchu Św. w Łodzi, Mocni w Duchu, Szum z Nieba, Dom Miłosierdzia. Autor wielu książek, m.in. do rekolekcji ignacjańskich.

Ojciec Remigiusz fascynuje się żywo tematem ewangelizacji, jak i nowej ewangelizacji, o czym świadczą dzieła przy jakich pracuje. Jest mocno nastawiony na szukanie nowych dróg dotarcia do serca człowieka. Jak sam o sobie mówi, Bóg w tym temacie go  obdarował i stara się z tego obdarowania korzystać. Ojciec Remigiusz Recław jest również pasjonatem gór, ma na swoim koncie szczyty takie jak Rysy, Mont Blanc czy Kilimandżaro.

Posłuchaj i zobacz: https://www.youtube.com/watch?v=hH2PMpOpMbM