Gość ZIELONEJ: KS. Maciej Dalibor SDS

Kolejnym gościem, który odwiedzi nas na pielgrzymim szlaku jest
ks. Maciej Dalibor SDS.

Właściwie wraca do swojego, bo przecież był przewodnikiem ZIELONEJ w latach 2011-13. Poruszy temat rozważania Słowa Bożego i metody dobrze znanej salwatorianom- Lectio Divina.

IMG_9597ks. Maciej Dalibor SDS jest obecnie wicerektorem i prefektem w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie k. Wrocławia. W 2009 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Po nich przez 2 lata posługiwał w Salwatoriańskim Ośrodku Powołań pracując z młodzieżą męską. Następnie trafił do salwatoriańskiej parafii NMP Matki Zbawiciela w Warszawie, gdzie przez kolejne 4 lata posługiwał jako wikariusz i katecheta w miejscowej szkole. Obecnie oprócz posługi formacyjnej dla kandydatów do święceń kapłańskich, zajmuje się także studiowaniem dogmatyki na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu.

W czasie zeszłorocznego największego salwatoriańskiego spotkania młodzieży tzn. Forum Młodych w Dobroszycach, prowadził warsztaty z Lectio Divina.

IMG_7116

Jego wielką pasją jest także duszpasterstwo małżeństw i Tydzień Modlitw o Powołania do Małżeństwa pod nazwą „Tak Na Serio”, który odbywa się co roku od niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zobacz więcej:Tak na Serio!

Ks. Macieja możesz posłuchać tutaj:#MójPrzyjacielJezus