GOŚĆ ZIELONEJ: KS. KAMIL LESZCZYŃSKI SDS

Duszpasterz wspólnoty „Student+” i wieloletni pielgrzym ZIELONEJ
będzie naszym kolejnym gościem. 

Mowa oczywiście o

ks. Kamilu Leszczyńskim SDS

 

Wygłosi konferencję pt. „Wewnętrzny ogień”.

 

 

_MG_8570Ks. Kamil Leszczyński SDS – kto to taki?

Pisze sam o sobie:

Niektórzy mówią, że jestem człowiekiem niesamowicie zwariowanym i pogodnym, pełnym pomysłów i konsekwentnym w ich realizacji. Czy rzeczywiście tak jest, czas pokaże;)

Święcenia kapłańskie przyjąłem 25.05.2013 r. w Trzebini. Pierwsze kroki kapłańskie stawiałem w Elblągu, pełniąc obowiązki wikarego i duszpasterza młodzieżowego przez dwa lata. Przez ostatni rok pracowałem jako duszpasterz w Wolontariacie Misyjnym Salvator w Trzebini. Natomiast od 1 lipca decyzją przełożonych podejmę pracę w Warszawie w Parafii NMP Matki Zbawiciela,
ul. Olimpijskiej 82/84 oraz rozpocznę studia doktoranckie z misjologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Swoją formację zakonną i intelektualną odbyłem w Bagnie tj. w małej miejscowości pod Wrocławiem, gdzie mieści się nasze seminarium zakonne oraz klasztor (www.seminarium.sds.pl). Nasza formacja to: postulat (2 miesiące), nowicjat (jeden rok) oraz dwa lata studiów filozofii i cztery lata teologii. Rodem pochodzę z Piastowa leżącego obok Warszawy.

Bardzo lubię podróżować, zwiedzać świat i poznawać ludzi. Kiedyś przeczytałem takie bardzo ciekawe zdanie, że „najpiękniejsze podróże, to podróże duchowe, a najpiękniejsze zdjęcia, to te zrobione sercem”. Ufam mocno Bogu, że moje kapłaństwo będzie pełne takich podróży duchowych, oraz niezapomnianych chwil, które uwiecznię na zdjęciu zrobionym sercem. Moją pasją są góry i rower.

Jestem do Waszej dyspozycji, więc jeśli ktoś chciałby porozmawiać o swojej wierze, relacji z Bogiem, czy o tym co może jest dla niego trudne, albo z czym sobie nie radzi, albo podzielić się jakąś radością, to… wiecie gdzie mnie szukać;)  Możesz również napisać maila na adres: kamilsds@gmail.com

I na koniec pewna myśl, która mi towarzyszy od dłuższego czasu:
„Kościół, to nie muzeum dla świętych, ale szpital dla grzeszników!”

Ks. Kamil SDS

Co to jest „Student+”?

14393978_1255730667805167_1171516688_o

Duszpasterstwo Akademickie Student+ to spotkania dla studentów i osób po studiach do 35. roku życia, którzy nie boją się duchowych wyzwań. W każdy czwartek o godzinie 20:00 spotykamy się w parafii NMP Matki Zbawiciela przy ul. Olimpijskiej 82/84. Chcemy tworzyć więź z Bogiem, szukać odpowiedzi, rozwijać się i odkrywać swoją tożsamość na wiele sposobów!

Każdy czwartek miesiąca to inny charakter spotkania:
I czwartek – spotkanie biblijne
II czwartek – spotkanie modlitewne
III czwartek – spotkanie tematyczne
IV czwartek – spotkanie integracyjne

Zapraszamy do tworzenia z nami tej wspólnoty! Podejmij wyzwanie!!!
ks. Kamil i członkowie „Student +”.

W sobotę 13 sierpnia cały dzień na pielgrzymim szlaku ZIELONEJ będzie dniem wspólnoty „Student +”. Jej członkowie opowiedzą o sobie i zaprezentują propozycję działalności na cały rok.