GARŚĆ WAŻNYCH INFORMACJI

4F0A1010_wynikCZYM JEST ZIELONA?

Przede wszystkim jest przestrzenią stworzoną dla spotkania człowieka z Bogiem. To cel pierwszy, fundamentalny i najważniejszy! Cała reszta tj. tańce, zabawy, rozmowy, niepowtarzalny klimat to tylko dodatek.

Dlatego zanim wyruszysz na pielgrzymi szlak odpowiedz sobie na pytanie: po co idę? Jeśli dlatego, żeby pogłębić relację z Bogiem- jest to miejsce dla Ciebie. Jeśli po to żeby odbudować tę relację z Bogiem- jest to miejsce dla Ciebie. Jeśli wyruszasz, bo jest to ostatnia deska ratunku, gdyż wątpisz w istnienie Boga, ale szukasz Go- jest to miejsce dla Ciebie. Ale jeśli pragniesz tylko rozrywki, zabawy i lekkiego czasu wakacji- zostań w domu, będzie z tego lepszy pożytek dla Ciebie i innych.

Zanim wyruszy się w drogę warto także przyswoić sobie ważne informacje praktyczne dotyczące pielgrzymowania, które znajdziesz >TUTAJ<

NA CZYM POLEGA NIEZWYKŁY CHARAKTER ZIELONEJ?

_MG_1750Zgodnie z charyzmatem salwatoriańskiem, księża salwatorianie, którzy prowadzą od kilkudziesięciu lat tę grupę pielgrzymkowa, chcą wszelkimi możliwymi środkami, do których natchnie ich miłość Boża, głosić Zbawiciela i rozsiewać ziarno wiary w ludzkich sercach. W dzisiejszych czasach tak szybko rozwijających się i podlegającym ogromnym przemianDSC_0040om, chcemy poprzez otwartość, bezpośredniość i osobową relację trafiać do współczesnego człowieka- szczególnie młodego, który ciągle poszukuje. Dlatego chcemy dawać światu Zbawiciela poprzez celebrację sakramentów- szczególnie Eucharystii i spowiedzi, ale także modlitwę wspólnotową, rozważanie Słowa Bożego, adorację Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Godzinki i ciszę, w której młody człowiek może spotkać Pana.

Ważną cechą naszej grupy są także konferencje nie tylko osób duchownych, ale także świeckich. Poprzez świadectwo swojego życia dzielą się wzlotami i upadkami na gruncie wiary. W poprzednich latach gościliśmy m.in.: dziennikarkę Brygidę Grysiak, DSC_9857
rapera ks. Jakuba Bartczaka, psycholog i seksuolog Elżbietę Wróblewską, rapera Łukasza „Wiecznego” Wieczorka, o. Remigiusza Recława SI ze wspólnoty „Mocni w Duchu”, s. Anne Bałchan, która zajmowała się dziewczynami z ulicy oraz wielu wielu innych.

Z pewnością cechą rozpoznawczej ZIELONEJ jest radość płynąca z wiary wyrażana poprzez śpiew i taniec. Krążą już legendy o zabawach integracyjnych prowadzonych przez salwatorianów w czasie wspólnego pielgrzymowania. Co ciekawe ma to także charakter integrujący, ponieważ do zabawy na postojach dołączają członkowie innych grup.

ZIELONA to także doświadczenie żywej wspólnoty Kościoła. Poprzez dziele się swoimi radościami i trudnościami, wzajemne wsparcie w drodze, niezliczone rozmowy i grupowe spożywanie posiłków, czy dzielenie się tym, co mamy.

4F0A0978_wynikIMG_2068DSC_1308kuchnia polowa

Jak możesz zapisać się na ZIELONĄ?

11058666_993652390655013_551683741870669598_nPielgrzymka trwa od 5 do 14 sierpnia 2018 r. – zaczynamy Mszą świętą o 5.30 w kościele akademickim św. Anny w Warszawie.

Obowiązkowe zapisy, w krużgankach św. Anny, od 2 do 4 sierpnia w godz. 9.00 – 19.30.
Koszt zapisu to 105 zł.
Zdawanie bagażu 4 sierpnia od 17. a 5 sierpnia przed 5.30. Bagaże zdajemy na Pl. Teatralnym. Opłata bagażowa wynosi 70 zł.

Do grupy Zielonej można zapisać się także w parafiach prowadzonych przez Salwatorianów 29 lipca 2018 roku (niedziela) Parafia pw. NMP Matki Zbawiciela, przy ul. Olimpijskiej 82/84; oraz w parafii pw. Św. Michała Archanioła w Piastowie.

W razie trudności lub pytań pisz: zielona.sds@gmail.com; lub dzwoń telefonicznie 504 604 952.