Dzień trzeci WAPM 2017

Pątnicy, którzy pierwszy raz pielgrzymowali z „Zieloną” dużo słyszeli o „kryzysie dnia trzeciego”. Faktycznie, istnieje pewna zasada mówiąca, że 3 dzień każdego wyjazdu jest najtrudniejszy. Jednak po bardzo dobrym drugim dniu zdecydowana większość „zielonych” z optymizmem przywitała chłodny poranek 7 sierpnia i po raz trzeci wyruszyli na szlak.

Mimo że wspomniany chłód nie pomagał przy wstawaniu to jednak tworzył idealne warunki do pielgrzymowania. „Zielona” wyruszyła z gościnnych Starowiskitków i dziarskim krokiem szybko dotarła na mszę święta w Jesionce. Dzisiejsza Eucharystia była dla salwatoriańskich pątników wyjątkowa, ponieważ to nasza grupa odpowiadała za oprawę muzyczną, a homilię wygłosił nasz przewodnik – ks. Adrian Żądło.

Po najważniejszym spotkaniu w ciągu dnia, pątnicy udali się do Puszczy Mariańskiej. W drodze na kolejny postój świadectwem swojego życia i walki o swoją wiarę podzielił się Łukasz „Wieczny” Wieczorek. Raper po swojej konferencji, którą znajdziecie poniżej, zagrał dla nas kilka swoich piosenek.

Mimo że dzisiejszy dzień miał tylko 4 etapy to jednak wszystkie zapowiadały się na trudne. Szczególnie wymagający wydawał się ten prowadzący do Jeruzala i rzeczywiście taki był. Jednak kiedy pątnicy dotarli do wspomnianej miejscowości, z pewnością zapomnieli o zmęczeniu dzięki niesamowitej gościnności mieszkańców. Z obiadu wychodziliśmy najedzeni i gotowi na ostatni etap. Ten prowadził do urokliwego Nowego Dworu gdzie zakończyliśmy dzień wspólnym apelem ze wszystkimi grupami WAPM.

„Kryzys dnia trzeciego” nie był w tym roku widoczny. „Zieloni” wcześnie dotarli na nocleg, dzięki czemu mieli bardzo dużo czasu na zabawę. Grupa jest coraz bardziej zintegrowana, a z każdym dniem, razem ze zmęczeniem, narasta również ekscytacja i radość z przebywania ze sobą.

Konferencji Łukasza „Wiecznego” Wieczorka możecie odsłuchać tu:

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ FILM