Dzień szósty WAPM 2017

Nocleg w Brzustowie, dzięki gościnności mieszkańców, jest określany jako „pielgrzymkowy luksus”. Poranek 10 sierpnia nie zapowiadał się zbyt ciekawie. Wstający pielgrzymi z przerażeniem patrzyli na horyzont i kłębiące się tam burzowe chmury. Około godziny 6 ruszyliśmy naprzeciw burzy i innym przeciwnościom jakie czekały na „Zielonych” na szlaku. Tak rozpoczął się 6 dzień Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitarnej.

Salwatoriańscy pątnicy zareagowali na nadchodzące chmury w iście salwatoriański sposób. Znaczna część grupy odrobinę się bała, ale z każdą chwilą strach był zastępywany przy śmiech. Trudno jest się bowiem nie zaśmiać kiedy słyszy się braci krzyczących „Posejdonie! Tylko na tyle cie stać?!”. Po chwili deszcz niknął, a niebo pozbyło się chmur i do końca dnia raczyło pielgrzymów wysoką temperaturą. Około godziny 9 zameldowaliśmy się w Smardzewicach gdzie godzinę później uczestniczyliśmy w Eucharystii. Cała WAPM miała okazję usłyszeć hymn tegorocznej pielgrzymki autorstwa przedstawicieli „Brązowej” oraz efektownej i poruszającej oprawy muzycznej przygotowanej przez wspomnianą grupę.

Po wyjściu ze Smardzewic udaliśmy się na obiad do Twardej. Tam „Zielona” została w bardzo efektowny sposób przygotowana przez mieszkańców, a także – trzeba przyznać – nakarmiona do syta. Przed tym, a także po posiłku „Zieloni” mieli okazję posłuchać wstrząsającej konferencji ks. Dariusza Nowaka o potędze przebaczenia, życiu misjonarza i źle, które nie jest usprawiedliwione. Na następnych etapach świadectwem powołania podzieliły się towarzyszące nam siostry zakonne i nie uprzedzając faktów – niektóre osoby po ich słowach były wyjątkowo zainspirowane ;).

Z nieba do ostatniego metra lał się niesamowity żar, a „Zielona” dalej szła i szła. O miano hitu pielgrzymki walczy piosenka będąca przeróbką utworu Gustavo Limy o refrenie składającym się ze słów –  „Idę do Ciebie”. Z tą właśnie wesołą melodią salwatoriańska grupa dotarła na nocleg w Strzelcach. Tam dojechali do nas jutrzejsi goście, znani duszpasterze Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej – ks. Maciej Szeszko oraz ks. Łukasz Anioł.

Dzień zakończyliśmy  kolejnym wspólnym apelem i tutaj słowa są zbędne. Takie momenty jak te około 21 każdego dnia na pielgrzymce sprawiają, że każdy zakochuje się w pielgrzymce. Nogi jakby przestają boleć, zmęczenie ustaje, a na usta cisną się słowa – „Chwilo trwaj jesteś piękna”.

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ FILM