Dzień ósmy WAPM 2017

Dzień ósmy oznacza sanktuarium w Gidlach i trudne etapy, więc i zmęczenie.

Dzień rozpoczął się niestety deszczowo, po odśpiewaniu godzinek spłynął na nas ożywczy deszcz ;). Padał całą mszę w Rzejowicach, co dość znacznie obniżyło morale zielonych pielgrzymów. Pokornie spuszczali głowy na mokre folie przeciwdeszczowe i tęsknili po cichu za ciepłym domem. Ale pielgrzym do słabości się nie przyznaje!

Toteż ruszyliśmy dalej, co prawda w strugach deszczu, ale pokrzepieni myślą, że przestanie padać około południa. Rzeczywiście, do przerwy obiadowej byliśmy niemalże susi. Etapy były naprawdę długie, dobry Pan zesłał nam jednak księdza Kamila Leszczyńskiego SDS aby wygłosił konferencję o ludzkich pragnieniach i umiejętności ich spełniania. Później mogliśmy dowiedzieć się o duszpasterstwie Student+, prowadzonym właśnie przez księdza Kamila, na tzw. Olimpie, do którego należy wielu zielonych braci i sióstr. Wszystko to było inspirujące, księdzu udało się nawet utrzymać grupę zielonych w ciszy przez 10 minut!

Usłyszeliśmy także świadectwo siostry Ilony z zakonu Albertynek i powolutku zbliżyliśmy się do Gidli. Gdy wreszcie tam dotarliśmy, podziękowaliśmy Matce Bożej Gidelskiej za bliskość postoju noclegowego i po całkiem długim odpoczynku ruszyliśmy w dalszą drogę. Teraz czekamy na chłodną noc i pobłogosławieni, obserwujemy spadające gwiazdy.

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ FILM