BAGAŻE

Zielona2014_dzien_1_113

Zdawanie bagażu 4 sierpnia od 17.00
a 5 sierpnia przed 5.30

Bagaże zdajemy na Pl. Teatralnym.

Opłata bagażowa wynosi 70 zł (płacimy przy samochodzie).
BEZ KART PIELGRZYMA BAGAŻE NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE!!!

Bagaż główny czyli wszystko to co potrzebne na pielgrzymce a czego nie spakujesz do plecaka podręcznego. Bagaż główny zabierany jest przez samochody ciężarowe towarzyszące pielgrzymce. Nasza grupa posiada swój samochód bagażowy, który przewozi bagaże całej grupy z noclegu na nocleg. Przez cały nocleg samochód znajduje się przy polu namiotowym grupy. Po przyjściu na nocleg odbierasz swój bagaż z samochodu ciężarowego. Rano po spakowaniu się odnosisz bagaż z powrotem do samochodu ciężarowego. Do bagażu głównego zabieramy:

 • Namiot. Ważne aby był w miarę lekki i odporny na wilgoć, żeby zbytnio nie nasiąkał i łatwo przesychał. Współczesne namioty, rozkładane w trzy sekundy doskonale się nadają na pielgrzymkę.
 • Śpiwór. Jedyna rozsądna opcja ciepłego okrycia w nocy. Sprawdzają się śpiwory o optymalnej temperaturze bliskiej zera stopni lub puchowe.
 • Karimata o dużej grubości lub materac dmuchany. Do materaca przydaje się pompka. Praktykuje się używanie dwóch karimat ułożonych jedna na drugiej.
 • Rękawice tzw. czerwone łapki ułatwiają zwijanie rano zimnego i mokrego namiotu a przy okazji nieubrudzenie sobie rąk.
 • Turystyczną kuchenkę do przygotowywania gorącej wody na herbatę do kolacji. Stosowaną praktyką jest zabranie do bagażu głównego termosu i przygotowywanie wieczorem gorącej herbaty na zimny poranek. Rano nie ma zbyt dużo czasu.
 • Turystyczny czajnik lub garnek aluminiowy. Szybko w takim można przygotować gorącą wodę.
 • Składany w harmonijkę turystyczny kanister na wodę. Na noclegu nie trzeba ciągle krążyć po wodę z garnkiem, po wykorzystaniu wody można złożyć i spakować do bagażu głównego.
 • Żywność. Wystarczającą na całą pielgrzymkę ilość konserw mięsnych, rybnych lub pasztetów drobiowych. Wedle upodobania, dżem, miód, keczup. Cukier, herbata, kawa.
 • Ubrania – wygodne, przewiewne, w ilości wystarczającej na całą pielgrzymkę i stosowane na każdą pogodę. Bawełniana bielizna. Warto zabrać ze sobą kilka cieplejszych rzeczy, jak dres, bluza polarowa. Przydatnych nie tylko podczas złej pogody, ale i wieczorem – podczas Apelu oraz rano (sierpniowe poranki naprawdę bywają chłodne). Często ciepłe dodatkowe ubranie przydaje się w nocy, kiedy śpiwór okazuje sie być za zimny. Zabierz także ze sobą dodatkową parę butów, na wypadek gdyby pierwsze okazały się niewygodne lub uległy przemoczeniu.
 • Ręczniki, miskę (do mycia się), niezbędne środki higieniczne i kosmetyczne.
 • Pozostała część apteczki a w niej leki przyjmowane na stałe w ilości wystarczającej na okres 10 dni. Dodatkowe materiały opatrunkowe. Leki mające zastosowanie w leczeniu zapalenia gardła (np. 1 op. witaminy C, 1 op. Polopiryny, 1 op. Chlorochinaldinu, 1 op. Rutinoskorbin, 1 op. wapnia), leki przeciwzapalne i przeciwbólowe oraz witaminy i magnez, a także maść/żel przeciwbólowy. Do Karty Pielgrzyma wpisujemy nazwę choroby oraz dawkę przyjmowanego leku, np. nadciśnienie tętnicze, werapamil 40 mg 3 x dziennie. Pamiętajmy o przestrzeganiu zaleceń lekarza i przyjmowaniu swoich leków! Tymi lekami nie wolno dzielić się z bliźnimi!

Używanie telefonu komórkowego jest źle odbierane. Przeszkadza innym pielgrzymom w skupieniu na modlitwie, przeżywaniu konferencji. Proszę zwrócić uwagę iż naładowanie telefonu komórkowego na pielgrzymce stanowi problem. Dlatego jeżeli jest niezbędny to ograniczyć używanie go do minimum.

Nie zabieramy rzeczy wartościowych ani takich, które mogą się przyczynić do złamania regulaminu pielgrzymki lub przeszkadzać nam i braciom/siostrom w przeżywaniu rekolekcji w drodze.

Ze względu na bezpieczeństwo pielgrzymów, samochody osób odwiedzających nie mają wstępu do miejscowości noclegowych, prosimy zatem o poinformowanie rodzin aby nie odwiedzały pątników na noclegach.