Adwent

adwent_3Witajcie Zieloni!

Z dniem dzisiejszym wkroczyliśmy w drugą część Adwentu. Niewiele mówi się o tym, że Adwent ma dwa wymiary oczekiwania: pierwszy to oczekiwanie na powtórne przyjście Chrystusa (nazywane także Paruzją), drugi natomiast stanowi oczekiwanie i przygotowanie do obchodzenia kolejnej pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię, czyli Świąt Bożego Narodzenia.

W pierwszej części Adwentu rozważamy więcej tekstów prorockich odnoszących się do czasów eschatologicznych (czyli czasów ostatecznych), a Ewangelia porusza problematykę przymiotów, które trzeba posiadać, by osiągnąć zbawienie. Często nawiązuje również do osoby Jana Chrzciciela, jako tego, który miał przygotować drogę Panu.

Rozpoczynająca się dzisiaj druga część Adwentu to zazwyczaj teksty prorockie dotyczące zapowiedzi pierwszego przyjścia Chrystusa oraz Ewangelia dotykająca wydarzeń bezpośrednio poprzedzających narodzenie Chrystusa.

Pan jest już blisko, z każdym dniem coraz mocniej będziemy mogli poczuć jego obecność…

Zielony Bracie, Zielona Siostro! Przygotujmy przede wszystkim swoje serca na przyjście Dzieciątka Jezus. Niech gorączkowy czas przygotowań, zakupów i prezentów nie przysłoni nam istoty Boskich Narodzin!